baner instalacja pomp ciepła

Baner reklamowy. Co na nim zamieścić, aby skutecznie przyciągał uwagę

Chcesz zamówić baner reklamowy… i wówczas zaczyna się rozmyślanie co tak naprawdę na nim umieścić. Najważniejsze dla nas jest aby dany baner był skuteczny i zwracał na siebie uwagę.

Dobre banery przyciągają wzrok

Baner reklamowy to tylko jedna z wielu możliwości dotarcia do potencjalnego przyszłego klienta. Jest to jednak bardzo popularny sposób reklamy, masowo docierający do całego społeczeństwa oraz przedstawiający mu ofertę firmy. Wbrew pozorom, pomimo wielu możliwości komunikowania się z odbiorcami, bardzo ciężko jest trafić do nich wszystkich. Jedni ludzie czytają gazety, inni oglądają telewizję, a niektórzy korzystają jedynie z Internetu. Aby zareklamować swoją firmę trzeba się zaprezentować w widocznym dla wszystkich miejscu. I właśnie stąd ta ogromna popularność banerów reklamowych wieszanych w centrum miasta, na widoku. Na pewno przemieszczając się widzisz po drodze wiele tego typu informacji i reklam, zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami. Jeżeli także chcesz spróbować tej metody, sprawdź nasze projekty banerów reklamowych. Zanim jednak sprawdzisz nasze tanie szablony, przeczytaj koniecznie o tym, co powinieneś na takim banerze umieścić, aby pozyskać nowych klientów.

Zwróć na siebie uwagę, przyciągnij wzrok do baneru

Tworzenie banera, który skutecznie przyciąga uwagę, jest kluczowe w dynamicznym świecie reklamy. Musi on nie tylko być widoczny, ale również interesujący i intrygujący, co sprawi, że potencjalni klienci zechcą poświęcić mu swój czas. W kontekście reklamy drogowej, gdzie Twoi odbiorcy to głównie osoby za kierownicą, czas na przyciągnięcie uwagi jest ograniczony do kilku sekund. Jest to czas, w którym kierowca czeka na zmianę świateł lub zwolnienie ruchu. Właśnie wtedy Twoja reklama może zrobić największe wrażenie.

Wykorzystanie tych krótkich momentów wymaga nie tylko kreatywności, ale i strategicznego podejścia. Kluczowe jest, aby baner był nie tylko estetycznie przyjemny, ale również zawierał jasny i konkretny przekaz. Elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania banera, to:

 1. Wyróżniające się kolory i kontrast: Baner powinien być łatwo widoczny z odległości, nawet w ruchliwych, miejskich krajobrazach. Używaj kontrastowych kolorów, które przyciągają wzrok, ale jednocześnie nie męczą oczu. Dobór kolorów powinien współgrać z identyfikacją wizualną Twojej firmy.
 2. Prosty i klarowny przekaz: Mając do dyspozycji zaledwie kilka sekund, ważne jest, aby przekaz był zwięzły i skupiony na głównym komunikacie. Unikaj przeciążenia banera nadmierną ilością tekstu czy obrazów.
 3. Zachęcająca grafika: Wykorzystaj grafikę, która zaintryguje i zainteresuje odbiorcę. Może to być sugestywny obraz lub kreatywna ilustracja związana z Twoimi usługami lub produktami. Pamiętaj jednak, aby grafika była zrozumiała i odpowiadała charakterowi Twojej działalności.
 4. Widoczne dane kontaktowe: Nie zapomnij o włączeniu łatwo widocznego i czytelnego wezwania do działania (CTA) oraz danych kontaktowych. Mogą to być numer telefonu, adres strony internetowej czy adres fizyczny Twojej firmy.
 5. Lokalizacja: Umieść baner w miejscu, gdzie potencjalni klienci mają czas, aby zwrócić na niego uwagę. Dobrze widoczne miejsca, takie jak skrzyżowania, przystanki autobusowe czy miejsca oczekiwania, są idealne.

Pamiętaj, że kluczem do skutecznej reklamy jest połączenie atrakcyjności wizualnej z przekazem, który rezonuje z Twoją grupą docelową. Baner, który wyróżnia się i pozostaje w pamięci, zwiększa szanse na sukces Twojej kampanii reklamowej.

W prostocie tkwi siła: Klucz do skuteczności banera

W świecie reklamy, gdzie każda sekunda ma znaczenie, prostota przekazu na banerze reklamowym staje się Twoim największym sprzymierzeńcem. Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, musisz przekazać swoje główne komunikaty szybko i jasno. Oto jak możesz to osiągnąć:

 1. Jasny i bezpośredni komunikat: Twoje przesłanie powinno być zwięzłe i na temat. Unikaj zawiłości i koncentruj się na tym, co najważniejsze – czy to promocja produktu, unikalna wartość Twojej marki czy specjalna oferta.

 2. Ogranicz ilość tekstu: Zbyt dużo treści może przytłoczyć i odstraszyć odbiorcę. Zamiast tego, użyj kilku dobrze dobranych słów lub fraz, które szybko przyciągną uwagę i przekażą główne przesłanie.

 3. Prosta i wpadająca w oko grafika: Zastosuj grafikę, która wspiera Twój komunikat, ale nie dominuje nad nim. Pamiętaj, że obraz ma za zadanie uzupełniać tekst, a nie odwracać od niego uwagę.

 4. Czysty układ i łatwa nawigacja wzrokowa: Zapewnij, aby elementy na banerze były łatwe do zidentyfikowania i śledzenia. Dobra organizacja treści pozwoli odbiorcom szybko zrozumieć przekaz.

 5. Wykorzystanie kontrastu i kolorów: Kontrastowe kolory mogą pomóc wyróżnić Twój baner, ale ważne jest, aby nie przesadzić. Użyj barw zgodnych z brandingiem Twojej firmy, aby wzmocnić rozpoznawalność marki.

 6. Zachęcające Call to Action (CTA): Jasno poinformuj odbiorców, co mają zrobić po zobaczeniu banera. Czy to wezwanie do odwiedzenia strony internetowej, skorzystania z oferty czy kontaktu z firmą – upewnij się, że CTA jest widoczne i łatwe do zrozumienia.

Pamiętaj, że firma E-reklamowe może pomóc Ci w stworzeniu banera, który spełni te kryteria. Profesjonalizm i doświadczenie naszego zespołu to gwarancja, że Twój baner nie tylko przyciągnie wzrok, ale również przekona potencjalnych klientów do działania. Nie trać czasu na samodzielne eksperymenty – zaufaj ekspertom, którzy wiedzą, jak przekuć prostotę w skuteczną reklamę.

Co powinno się znaleźć na banerze reklamowym

Logo, nazwa firmy, kontrast

Na pierwszy rzut oka ma się rzucać nazwa twojej firmy oraz jej logo. To na nim ma najpierw spocząć wzrok przechodnia, który ma się zatrzymać na dłużej i przeczytać resztę informacji. Aby przyciągnąć czyjąś uwagę wykorzystaj kontrastowe kolory, ich różne odcienie, ale tak, aby barwy współgrały z twoim logiem. Jeżeli chcesz skłonić przechodnia do refleksji, postaw na ciemne kolory, jeśli jednak chcesz kogoś do czegoś nakłonić, np. do skorzystania z twojej usługi, wybierz jasne barwy. Sztuczka ta jest wykorzystywana od lat i się sprawdza, więc warto to wykorzystać.

Kreatywna, estetyczna grafika

Ważna jest także odpowiednia grafika. Uwagę może przyciągnąć tylko kreatywne, sugestywne, ikoniczne zdjęcie, które pozostanie w głowach ludzi na dłużej i dzięki temu zapamiętają nazwę twojej firmy. Pamiętaj jednak, że grafika musi oddawać profil twojej działalności oraz twoje przekonania, czyli być twoją wizytówką. Banery powinny grać na emocjach, ale jednocześnie nie być przeładowane. Prostota w tym przypadku jest konieczna.

Poinformuj jak się z tobą skontaktować

Jednym z najważniejszych elementów grafiki jest zamieszczenie informacji w jaki sposób twój potencjalny klient ma się z tobą skontaktować. Na banerze można umieścić jeden lub lika z wymienionych elementów lub ich kombinacje np.

 • nazwę firmy – może występować sama jeżeli firma jest duża i dobrze rozpoznawalna, często takie rozwiązanie jest stosowane np. przez dużych producentów wyrobów budowlanych,
 • pełne dane teleadresowe – jeżeli zależy nam aby klienci docierali wszystkimi kanałami komunikacji
 • imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy – ten zestaw jest zamieszczany w przypadku gdy reklamuje działalność oferowaną z dowozem, działalność mobilną np. agenci ubezpieczeniowi, mobilne kosmetyczny czy fryzjerki
 • adres strony internetowej – stosowany w przypadku sklepów internetowych oraz wszystkich biznesów których główną domeną jest działalność w Internecie,
 • imię i nazwisko – czasem wystarczy umieścić tylko imię i nazwisko na banerze, takie przypadki możemy wyróżnić gdy np. znana osoba reklamuje dany produkt… lub częściej podczas wyborów gdy nasza przestrzeń jest obwieszona banerami kandydatów na wójtów, burmistrzów czy radnych.

Miejsce do powieszenia banera

Kolejnym elementem do przemyślenia jest także lokalizacja, czyli miejsce, gdzie umieścisz swój baner. Rozważając to miejsce bierz pod uwagę liczbę przechodzących tamtędy ludzi, oświetlenie oraz widoczność. Najlepsze miejsca to te, gdzie ludzie się zatrzymują, czyli wszelkiego rodzaju skrzyżowania itp.

Dobre banery są czytelne oraz trwałe

Dlaczego warto postawić na baner reklamowy przy promowaniu własnej działalności? Odpowiedzi jest kilka.

Niski koszt wykonania banera

Banery są stosunkowo tanim środkiem reklamowym. Skąd taki twierdzenie? Niewielki koszt wynika z rozmiaru jaki dostajemy za niewielkie pieniądze. Banery są tanie więc zawsze możemy zamówić ich kilka i powiesić w kilku lokalizacjach.

Trwałość banerów reklamowych

Powieszone w pomieszczeniach zamkniętych mogą służyć długie lata. Nie działają wówczas na nie warunki atmosferyczne takie jak promieniowanie słoneczne, wysokie i niskie temperatury oraz deszcz czy śnieg oraz wiatr. Natomiast wyeksponowane na zewnątrz również będą nam służyły ok 3 lat.