baner instalacja pomp ciepła

Baner reklamowy. Co na nim zamieścić, aby skutecznie przyciągał uwagę

Chcesz zamówić baner reklamowy… i wówczas zaczyna się rozmyślanie co tak naprawdę na nim umieścić. Najważniejsze dla nas jest aby dany baner był skuteczny i zwracał na siebie uwagę.

Dobre banery przyciągają wzrok

Baner reklamowy to tylko jedna z wielu możliwości dotarcia do potencjalnego przyszłego klienta. Jest to jednak bardzo popularny sposób reklamy, masowo docierający do całego społeczeństwa oraz przedstawiający mu ofertę firmy. Wbrew pozorom, pomimo wielu możliwości komunikowania się z odbiorcami, bardzo ciężko jest trafić do nich wszystkich. Jedni ludzie czytają gazety, inni oglądają telewizję, a niektórzy korzystają jedynie z Internetu. Aby zareklamować swoją firmę trzeba się zaprezentować w widocznym dla wszystkich miejscu. I właśnie stąd ta ogromna popularność banerów reklamowych wieszanych w centrum miasta, na widoku. Na pewno przemieszczając się widzisz po drodze wiele tego typu informacji i reklam, zwłaszcza przed zbliżającymi się wyborami. Jeżeli także chcesz spróbować tej metody, sprawdź nasze projekty banerów reklamowych. Zanim jednak sprawdzisz nasze tanie szablony, przeczytaj koniecznie o tym, co powinieneś na takim banerze umieścić, aby pozyskać nowych klientów.

Zwróć na siebie uwagę, przyciągnij wzrok do baneru

Pierwszą zasadą jest przyciąganie wzroku. Baner musi być widoczny, interesujący, ciekawy, aby odbiorca chciał na niego spojrzeć i przeczytać zamieszczony na nim tekst. W rzeczywistości masz tylko kilka sekund, aby przekazać informację o swojej ofercie, ponieważ banery wisząc przy drodze są z reguły skierowane do osób zmotoryzowanych. Kiedy pali się czerwone światło, a kierowca rozgląda się z nudów, masz swoją szansę, aby go zaciekawić, zainteresować swoim produktem lub usługą i zachęcić do tego, aby się z tobą skontaktował. To nie jest proste zadanie, więc wykorzystaj te kilka sekund maksymalnie, jak się da, aby osiągnąć swój cel.

W prostocie tkwi siła

Mając tylko kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt sekund na to aby zwrócić uwagę musisz być bardzo konkretny w swoim przekazie skierowanym na banerze firmowym. Informacje zamieszczone powinny być bardzo krótkie i treściwe. Ponadto elementów nie powinno być zbyt wiele, im mniej tym lepiej. Tak samo z treściami, które trzeba przeczytać. Im mniej tym lepiej.

Jak to zrobić? Jest to bardzo łatwe – zleć wykonanie swojego banneru nam czyli firmie E-reklamowe :). Zaprojektujemy dla ciebie baner reklamowy lub firmowy, który dotrze do twoich klientów z odpowiednim przekazem. Nie marnuj czasu, nie szukaj pomysłów, postaw na najwyższe standardy, profesjonalizm nasze doświadczenie.

Co powinno się znaleźć na banerze reklamowym

Logo, nazwa firmy, kontrast

Na pierwszy rzut oka ma się rzucać nazwa twojej firmy oraz jej logo. To na nim ma najpierw spocząć wzrok przechodnia, który ma się zatrzymać na dłużej i przeczytać resztę informacji. Aby przyciągnąć czyjąś uwagę wykorzystaj kontrastowe kolory, ich różne odcienie, ale tak, aby barwy współgrały z twoim logiem. Jeżeli chcesz skłonić przechodnia do refleksji, postaw na ciemne kolory, jeśli jednak chcesz kogoś do czegoś nakłonić, np. do skorzystania z twojej usługi, wybierz jasne barwy. Sztuczka ta jest wykorzystywana od lat i się sprawdza, więc warto to wykorzystać.

Kreatywna, estetyczna grafika

Ważna jest także odpowiednia grafika. Uwagę może przyciągnąć tylko kreatywne, sugestywne, ikoniczne zdjęcie, które pozostanie w głowach ludzi na dłużej i dzięki temu zapamiętają nazwę twojej firmy. Pamiętaj jednak, że grafika musi oddawać profil twojej działalności oraz twoje przekonania, czyli być twoją wizytówką. Banery powinny grać na emocjach, ale jednocześnie nie być przeładowane. Prostota w tym przypadku jest konieczna.

Poinformuj jak się z tobą skontaktować

Jednym z najważniejszych elementów grafiki jest zamieszczenie informacji w jaki sposób twój potencjalny klient ma się z tobą skontaktować. Na banerze można umieścić jeden lub lika z wymienionych elementów lub ich kombinacje np.

  • nazwę firmy – może występować sama jeżeli firma jest duża i dobrze rozpoznawalna, często takie rozwiązanie jest stosowane np. przez dużych producentów wyrobów budowlanych,
  • pełne dane teleadresowe – jeżeli zależy nam aby klienci docierali wszystkimi kanałami komunikacji
  • imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy – ten zestaw jest zamieszczany w przypadku gdy reklamuje działalność oferowaną z dowozem, działalność mobilną np. agenci ubezpieczeniowi, mobilne kosmetyczny czy fryzjerki
  • adres strony internetowej – stosowany w przypadku sklepów internetowych oraz wszystkich biznesów których główną domeną jest działalność w Internecie,
  • imię i nazwisko – czasem wystarczy umieścić tylko imię i nazwisko na banerze, takie przypadki możemy wyróżnić gdy np. znana osoba reklamuje dany produkt… lub częściej podczas wyborów gdy nasza przestrzeń jest obwieszona banerami kandydatów na wójtów, burmistrzów czy radnych.

Miejsce do powieszenia banera

Kolejnym elementem do przemyślenia jest także lokalizacja, czyli miejsce, gdzie umieścisz swój baner. Rozważając to miejsce bierz pod uwagę liczbę przechodzących tamtędy ludzi, oświetlenie oraz widoczność. Najlepsze miejsca to te, gdzie ludzie się zatrzymują, czyli wszelkiego rodzaju skrzyżowania itp.

Dobre banery są czytelne oraz trwałe

Dlaczego warto postawić na baner reklamowy przy promowaniu własnej działalności? Odpowiedzi jest kilka.

Niski koszt wykonania banera

Banery są stosunkowo tanim środkiem reklamowym. Skąd taki twierdzenie? Niewielki koszt wynika z rozmiaru jaki dostajemy za niewielkie pieniądze. Banery są tanie więc zawsze możemy zamówić ich kilka i powiesić w kilku lokalizacjach.

Trwałość banerów reklamowych

Powieszone w pomieszczeniach zamkniętych mogą służyć długie lata. Nie działają wówczas na nie warunki atmosferyczne takie jak promieniowanie słoneczne, wysokie i niskie temperatury oraz deszcz czy śnieg oraz wiatr. Natomiast wyeksponowane na zewnątrz również będą nam służyły ok 3 lat.