banery reklamowe

Banery reklamowe dla firm, najlepsze rodzaje promowanych treści

Banery reklamowe, jak sama nazwa wskazuje, mają za zadanie reklamować coś, promować lub informować społeczeństwo o czymś, np. produktach, usługach, nowej bądź już istniejącej firmie, informować o wydarzeniu, które ma się odbyć w niedalekiej przyszłości itd.

Banery reklamowe można wykorzystać do wielu różnych działań marketingowych, nawet do kampanii wyborczej i właśnie dlatego przyjrzyjmy się im nieco bliżej w poniższym artykule.

 

Spis treści

Czym jest baner reklamowy?
Gdzie można powiesić baner reklamowy?
Co można reklamować na banerze reklamowym?
Zalety banerów reklamowych.

 

Czym jest baner reklamowy

Jeżeli zastanawiasz się co to jest baner reklamowy, jakie funkcje spełnia, czy w końcu jakie ma zalety jako rodzaj promocji. Postaramy się to teraz wyjaśnić.

Baner reklamowy to lekka tkanina, którą powleka się winylem, a na jej powierzchni umieszcza się reklamę, np. firmy, zawierającą wszelkie informacje, jakie chce przekazać jej właściciel. Baner reklamowy czy też firmowy zawiera zazwyczaj tekst oraz zdjęcia, które mają przykuwać wzrok, zatrzymywać go na dłużej oraz przyciągać potencjalnych klientów.

Odpowiednio wykonany baner może być kluczem do sukcesu przedsiębiorcy i nie tylko, o ile jest prawidłowo sporządzony. Główna zasada głosi, że ten typ reklamy zewnętrznej musi być kreatywny, ciekawy i kolorowy, ale jednocześnie nie powinien być przepełniony informacjami. Cała informacja bądź oferta powinna być sporządzona hasłowo, konkretnie, w wielkim skrócie, ponieważ baner reklamowy jest reklamą skierowaną do ludzi będących w podróży, zajętych swoimi sprawami. 

Właśnie dlatego skonstruowanie tego typu reklamy jest sztuką. Ich wykonawca czyli grafik musi mieć doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności. Taka osoba musi zdawać sobie sprawę z tego, że na baner reklamowy patrzy się tylko przez kilka sekund i albo przemówi on do odbiorcy i zostanie przez niego zapamiętany, albo nie. Jeśli zatem planujesz powieszenie takiej reklamy, pamiętaj zlecić jego wykonanie profesjonalistom, np. firmie E-reklamowe czyli nam.

Gdzie można powiesić baner reklamowy?

Banery należą do reklam wielkopowierzchniowych. Ich umieszczenie zależy od powierzchni jaką mamy do dyspozycji. Głównymi miejscami gdzie są wieszane banery reklamowe to:

 • elewacje budynków i bloków,
 • rusztowania przy remontach,
 • ogrodzenia i płoty,
 • specjalne konstrukcje przeznaczone na reklamę, 
 • okna wystawowe.

Należy jednak przy tym pamiętać, że nie możemy wieszać tej reklamy dowolnie jak nam się podoba. Zawsze należy wieszać je w miejscach dozwolonych, przeznaczonych do tego i po uzgodnieniu z właścicielem danej przestrzeni. Warto też zaznajomić się z przepisami prawnymi, które określają kiedy jest wymagane specjalne pozwolenia na powieszenie takiej reklamy.  

Co można reklamować na banerze reklamowym

Baner reklamowy może służyć bardzo wielu osobom i firmą. Zasadniczo nie ma ograniczeń co można zamieścić na grafice. Nie mniej jednak jest to doskonała metoda na:

 • zareklamowanie swojej firmy czyli w zależności od potrzeby może być to tylko i wyłącznie logo firmowe jak ma to miejsce w przypadku firm budowlanych lub logo ze sloganem reklamowy w przypadku firm ubezpieczeniowych, 
 • promowanie oferty firmowej np. w przypadku salonów kosmetycznych,
 • zaprezentowanie się z jak najlepszej strony czyli poprawa wizerunku, ulokowanie marki w świadomości odbiorców jak ma to miejsce w przypadku materiałów wyborczych,
 • promowanie lokalizacji czyli zaproszenie do swojego biura rachunkowego, lokalu gastronomicznego czy salonu kosmetycznego, w zależności od prowadzonej działalności, 

Z drugiej jednak strony, z banerów reklamowych nie korzystają wyłącznie nowi na rynku przedsiębiorcy czy osoby pragnące zwiększyć swoją sprzedaż. Coraz częściej na w przestrzeni publicznej pojawiają się różnego rodzaju inne informacje takie jak:

 • społeczne, tzn. zachęcające na przykład do dbania o środowisko naturalne, informujące o potrzebie segregacji śmieci, oszczędzania wody czy konieczności wymiany pieców na nowe, bardziej ekologiczne,
 • pomagania potrzebującym w czasie świątecznym.

Tego typu komunikaty mają zwrócić naszą uwagę na otaczające nas problemy, mają nas zatrzymać i skłonić do refleksji nad naszym życiem. Jest to bardzo ważna rola społeczna banerów i przekazu na nim umieszczonego – komunikacja ze społeczeństwem, dotarcie do naszych sumień i złych nawyków.

Oprócz banerów różnych marek, fundacji czy instytucji pozarządowych, posługują się nimi także coraz chętniej nasi rządzący. Banery reklamowe wyborcze widoczne są w dużej mierze przed wyborami, kiedy kandydaci walczą o każdy nasz głos i w tym celu przedstawiają nam swoje wizje, plany, marzenia itp. W ten sposób możemy zapoznać się z naszymi przedstawicielami oraz ich poglądami oraz ostatecznie wybrać naszego faworyta, na którego oddamy swój głos. Z drugiej strony, banery wyborcze pojawiają się także po wyborach, kiedy rząd chce coś zakomunikować ludziom lub trafić do ich sumień. Ostatnio było to widoczne np. podczas promowania życia nienarodzonych dzieci. Banery mogą zatem spełniać rolę także umoralniania społeczeństwa.

Ostatnim rodzajem banera jest także ten reklamujący wydarzenia społeczne i kulturalne. Widoczne są one zwłaszcza w wakacje, kiedy kultura tętni życiem i namawia się ludzi na uczestniczenie w różnych inicjatywach, spotkaniach, spektaklach czy koncertach. Wówczas na grafikach możemy zobaczyć morze kolorów, niezliczone ilości logotypów sponsorów i organizatorów oraz wizerunki gwiazd i gości głównych. 

Zalety banerów reklamowych 

Banery reklamowe mają trzy zasadnicze zalety:

 1. niskie koszty realizacji wydruków,
 2. duża powierzchnia robocza,  reklama wielkopowierzchniowa, którą można przygotować w dowolnym rozmiarze,
 3. możliwość powieszenia w dowolnym miejscu dzięki elastycznej foli banerowej oraz oczkowaniu na krawędziach.

Niskie koszty wykonania banerów są ważne zwłaszcza w przypadku dopiero rozpoczynających swoją działalność przedsiębiorców. Tanie banery pozwalają na zamówienie większej ich ilości. 

Banery są też lekkie i bardzo proste w zamontowaniu np. w naszym własnym ogrodzie, przez co możemy obniżyć koszty naszej reklamy. Jeśli jednak zdecydujemy się na zamontowanie banera na mieście, możemy bardzo łatwo go przewieźć, składając go w niewielki pakunek.

Jeśli przekonała cię ta metoda promocji, zachęcamy do skorzystania z oferty dostępnej na naszej stronie www.e-reklamowe.com