ulotka z menu

Ulotka gastronomiczna z menu oraz karta dań jako dobra reklama

Pomyśl o swoich materiałach gastronomicznych jako o całościowej reklamie. Nie tylko ulotki mogę dla ciebie pracować, ale też karta menu którą już masz w swojej restauracji.

 

Spis treści

  1. Karta dań jako dzieło sztuki które przyciąga klientów
  2. Karta dań jako promocja lokalu
  3. Menu w postaci ulotki gastronomicznej jako wizytówka restauracji
  4. Dlaczego menu w formie ulotki jest lepsze

Karta dań jako dzieło sztuki które przyciąga klientów

Jeżeli miałeś okazję jeść w Barcelonie, w restauracji „Els Quatre (po polsku „Cztery Koty”), na pewno usłyszałeś tam o tym, że kartę menu dla tego lokalu gastronomicznego stworzył znany na całym świecie Picasso. Sama restauracja jest bardzo popularna, ponieważ zasłynęła jako miejsce spotkań wybitnych artystów, takich jak Miquel Utrillo, Santiago, Julio González, Pablo Picasso czy Antoni Gaudi. Mimo wszystko większość osób udaje się tam tylko po to, aby zobaczyć pięknie ozdobione menu z potrawami. Co ciekawe, to właśnie ten element stał się wizytówką tejże firmy. Nie martw się jednak, ponieważ nikt cię nie zmusza do zatrudnienia wielkiego malarza czy grafika, tworzących dzieła sztuki z opisem dań oraz ich cen. Pamiętaj jednak, że karta dań musi być wyjątkowa, przyciągająca uwagę oraz tym samym klientów. W związku z tym, że często jest ona wręczana jeszcze przed zajęciem miejsca przez gościa, staje się niejako twoją wizytówką. Zanim więc ją stworzysz, przemyśl jej wygląd, przeanalizuj kolory oraz zastanów się, jak robią to inni. Możesz w tym celu udać się np. do konkurencyjnego lokalu gastronomicznego. Niezależnie od tego, jak stworzysz projekt swojego jadłospisu, zrób to z wyczuciem, profesjonalnie i elegancko.

Karta dań jako promocja lokalu

Być może w to nie uwierzysz, ale są takie miejsca, gdzie nie liczy się jakość dań, lecz umiejętność ich zareklamowania i sprzedania. W takim przypadku wystarczy się jedynie czymś wyróżniać, aby klienci zapragnęli wejść do twojego lokalu. Jako jedyny posiadasz duży telewizor? Zaproś ludzi na oglądanie meczu, np. z Mistrzostw Świata. Obok ciebie jest zoo i każdego dnia obok twojego lokalu przechodzą zmęczeni i głodni ludzie? Koniecznie pokaż im, że potrzebują twojego obiadu. A może masz niskie ceny, dobry alkohol lub ciekawy wystrój wnętrza? Wykorzystaj to, aby pozyskać klientów.

Jednym ze skutecznych sposobów zareklamowania swojej restauracji jest dobrze zaprojektowane menu. Nowocześni restauratorzy, znający rynek usług gastronomicznych, zlecają druk menu w formie ulotki. Nie jest to tradycyjny jadłospis, ale wbrew pozorom posiada wiele zalet. Po pierwsze można zlecić jego druk za niewielką cenę. Po drugie jest to bardzo higieniczny sposób zaprezentowania swojej oferty, ponieważ nie przechodzi przez ręce wielu osób. I po trzecie, takie menu można rozdawać przed lokalem, jako ulotkę.

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem to sprawdź te projekty karty menu.

Badania pokazują, że ludzie szukający miejsca do zjedzenia posiłku, np. turyści nieznający miasta, bardzo chętnie skorzystają z takiego zaproszenia, wręczonego im pod danym lokalem, ponieważ każdy z nas docenia dbałość o klienta, odczuwa ulgę, że nie musi szukać restauracji samodzielnie, a także bardzo szybko i prosto może zapoznać się z ofertą oraz cenami, bez konieczności wejścia do lokalu.

Jadłospis w formie ulotki może mieć różny kształt oraz wygląd. Coraz częściej jest to pojedyncza karta np. A4 z wypisanymi daniami oraz ich cenami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ulotka gastronomiczna była zgięta na pół albo na trzy. Tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Pamiętaj jednak, aby karta dań w formie ulotki była atrakcyjna, tzn. zawierała ciekawe tło i niemęczący oczów font. Nagłówki powinny być wyróżnione, podobnie zresztą jak polecane przez was dania, np. regionalne. Projekt ulotki gastronomicznej może zawierać także zdjęcia, ale pamiętaj, że co za dużo to, jak to mówią, nie zdrowo.

Kliknij link aby zobaczyć projekty ulotek gastronomicznych

Dlaczego menu w formie ulotki jest lepsze

Karta dań rozdawana na ulicy potencjalnym klientom to idealny sposób, aby zapoznać ich z naszymi smakołykami oraz ich niskimi cenami. Wiele osób nie wchodzi do lokalu, ponieważ boi się, że ceny są zbyt wysokie, albo nic w karcie dań nie zostanie przez nich zaakceptowane. Nikt z nas nie lubi po prostu wstać i wyjść, więc wiele osób nie ryzykuje tego typu sytuacji. Jeżeli komuś swoje menu przed wejściem do twojego lokalu, być może zobaczy on ofertę oraz ceny poszczególnych dań i tym samym przekonasz go do wejścia i zamówienia jedzenia. Warto spróbować.

Dobra perswazja, profesjonalnie sporządzona karta dań i doskonały druk mogą zdziałać cuda, tylko musisz mieć kreatywny pomysł dotyczący szaty graficznej, opisów oraz zdjęć. Pamiętaj też, aby Twoje menu było krótkie, zwięzłe i czytelne.